KONST / Litografier / Färglitografi 14808280
nr 1480 8280
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Kévork Zabounian (f. 1933). Signerad, numrerad 280/290. Färglitografi, bildmått: 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 60x66 cm
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:15:06
1/8 14:21:39
300 kr
1/8 18:10:06
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian