KONST / Litografier / Färglitografi 14278230
*
nr 1427 8230
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 58x86cm, yttermått inklusive ram: 76x104cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 19:20:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 01:41:59
1
500 kr
25/10 18:13:05
1
1.200 kr
25/10 18:46:53
2
350 kr
25/10 18:46:53
1
400 kr (Budbetjänt)
25/10 18:47:52
2
450 kr
25/10 18:47:52
1
500 kr (Budbetjänt)
25/10 18:49:43
2
600 kr
25/10 18:49:43
1
700 kr (Budbetjänt)
25/10 18:50:49
2
800 kr
25/10 18:50:49
1
900 kr (Budbetjänt)
25/10 18:53:13
2
1.000 kr
25/10 18:53:13
1
1.100 kr (Budbetjänt)
25/10 19:02:24
3
1.200 kr
25/10 19:02:24
1
1.200 kr (Budbetjänt)
25/10 19:03:17
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl Höglund
nr 1427 8230
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 58x86cm, yttermått inklusive ram: 76x104cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/10 01:41:59 | 1 | 500 kr |
| 25/10 18:13:05 | 1 | 1.200 kr |
| 25/10 18:46:53 | 2 | 350 kr |
| 25/10 18:46:53 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 18:47:52 | 2 | 450 kr |
| 25/10 18:47:52 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 18:49:43 | 2 | 600 kr |
| 25/10 18:49:43 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 18:50:49 | 2 | 800 kr |
| 25/10 18:50:49 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 18:53:13 | 2 | 1.000 kr |
| 25/10 18:53:13 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 19:02:24 | 3 | 1.200 kr |
| 25/10 19:02:24 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 19:03:17 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



