KONST / Litografier / Färglitografi 15382026
nr 1538 2026
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Växter. Signerad, numrerad 43/385, daterad -87. Färglitografi, bildmått: 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 49x56 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 maj 2023
kl 19:18:25
300 kr
350 kr
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson