KONST / Litografier / Färglitografi 12043060
*
nr 1204 3060
Jacek Kawalerowicz
(1952-1988), Polen
Färglitografi, Flicka med valross. Signerad, numrerad 3/10. Motivet: 39x48 cm
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:49:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 19:32:54
1
300 kr
17/9 13:47:39
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jacek Kawalerowicz
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.
Läs mer om Jacek Kawalerowicz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med valross färglitografi grafik jacek kawalerowicz litografi litografier litografiskt blad poland polen polish polsk
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Jacek Kawalerowicz
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.
Läs mer om Jacek Kawalerowicz
nr 1204 3060
Jacek Kawalerowicz
(1952-1988), Polen
Färglitografi, Flicka med valross. Signerad, numrerad 3/10. Motivet: 39x48 cm
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 19:32:54 | 1 | 300 kr |
| 17/9 13:47:39 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jacek Kawalerowicz
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.Läs mer om Jacek Kawalerowicz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med valross färglitografi grafik jacek kawalerowicz litografi litografier litografiskt blad poland polen polish polsk
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



