KONST / Litografier / Färglitografi 9513277
*
nr 951 3277
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi, Hugo Zuhr (1895-1971), Hamn, signerad, motivet: 46x51
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2015
kl 20:04:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 19:59:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamn hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
nr 951 3277
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi, Hugo Zuhr (1895-1971), Hamn, signerad, motivet: 46x51
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/3 19:59:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk mÃ¥lare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige Ã¥r 1900.Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamn hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



