KONST / Litografier / Färglitografi 16144040
*
nr 1614 4040
Helga Wachholz
(f. 1936), Tyskland
Signerad, numrerad 1/3, fåglar. Färglitografi, bildmått: 22x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm
Helga Wachholz, Tysk bildkonstnär född 1936.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:25:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 21:18:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv europa färglitografi fågel fåglar germany grafik helga wachholz litografi litografier litografiskt blad tyska tyskland tyskt
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:08
*
Helga Wachholz
Helga Wachholz, Tysk bildkonstnär född 1936.
nr 1614 4040
Helga Wachholz
(f. 1936), Tyskland
Signerad, numrerad 1/3, fåglar. Färglitografi, bildmått: 22x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm
Helga Wachholz, Tysk bildkonstnär född 1936.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 21:18:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv europa färglitografi fågel fåglar germany grafik helga wachholz litografi litografier litografiskt blad tyska tyskland tyskt
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:08