KONST / Litografier / Färglitografi 11424092
*
nr 1142 4092
Gunnar Gebbe Björkman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Gunnar Gebbe Björkman (f. 1945), 19/190, fåglar, motivet: 39x55
Gunnar "Gebbe" Björkman, svensk konstnär, illustratör och skribent, född 1945 i Linköping.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 18:33:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 13:51:08
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Gebbe Björkman
Gunnar "Gebbe" Björkman, svensk konstnär, illustratör och skribent, född 1945 i Linköping.
Läs mer om Gunnar Gebbe Björkman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik gunnar gebbe björkman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Gunnar Gebbe Björkman
Gunnar "Gebbe" Björkman, svensk konstnär, illustratör och skribent, född 1945 i Linköping.
Läs mer om Gunnar Gebbe Björkman
nr 1142 4092
Gunnar Gebbe Björkman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Gunnar Gebbe Björkman (f. 1945), 19/190, fåglar, motivet: 39x55
Gunnar "Gebbe" Björkman, svensk konstnär, illustratör och skribent, född 1945 i Linköping.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/11 13:51:08 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Gebbe Björkman
Gunnar "Gebbe" Björkman, svensk konstnär, illustratör och skribent, född 1945 i Linköping.Läs mer om Gunnar Gebbe Björkman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik gunnar gebbe björkman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



