KONST / Litografier / Färglitografi 9439384
*
nr 943 9384
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Färglitografi, Gunilla Mann (f. 1947), 280/290, motivet: 40x60
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2015
kl 19:03:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 09:43:50
1
Vinnande bud
- Tema
16 feb
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Läs mer om Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Gunilla Mann
nr 943 9384
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Färglitografi, Gunilla Mann (f. 1947), 280/290, motivet: 40x60
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 09:43:50 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
16 feb
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.Läs mer om Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



