ART / Lithographs / Litograph in colors 9344131
*
nr 934 4131
Gösta Fougstedt
(f. 1906), Sverige
Gösta Fougstedt (b. 1906), fotbollsspelare, 55/300, subject: 38x55,
LITOGRAPH IN COLORS, Gösta Fougstedt (f. 1906), fotbollsspelare, 55/300, motivet: 38x55
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:17:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/1 16:33:49
1
100 kr
12/1 16:52:55
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotbollsspelare färglitografi grafik gösta fougstedt litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 LITOGRAPH IN C..
Antonio Segui (1934-2022). Signed, numbered 26/99,..//
Auction ends
in a week
1 juli at 18:18
-
6283 LITOGRAPH IN C..
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signed. Litograph in ..//
Auction ends
in a week
1 juli at 18:32
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in a week
1 juli at 20:47
-
6296 LITOGRAPH IN C..
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sweden. Sign..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
1 juli at 18:10
-
6012 LITOGRAPH IN C..
Frédéric Iriarte (b. 1963). Signed, numbered 81/19..//
Auction ends
in a week
1 juli at 18:49
-
5142 LITOGRAPH IN C..
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sweden. Utsikt..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
1 juli at 19:08
*
Gösta Fougstedt
Read more about e-auktion
nr 934 4131
Gösta Fougstedt
(f. 1906), Sverige
Gösta Fougstedt (b. 1906), fotbollsspelare, 55/300, subject: 38x55,
LITOGRAPH IN COLORS, Gösta Fougstedt (f. 1906), fotbollsspelare, 55/300, motivet: 38x55
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
2/1 16:33:49 | 1 | 100 kr |
12/1 16:52:55 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotbollsspelare färglitografi grafik gösta fougstedt litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 LITOGRAPH IN C..
Antonio Segui (1934-2022). Signed, numbered 26/99,..//
Auction ends
in a week
1 juli at 18:18 -
6283 LITOGRAPH IN C..
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signed. Litograph in ..//
Auction ends
in a week
1 juli at 18:32 -
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in a week
1 juli at 20:47
-
6296 LITOGRAPH IN C..
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sweden. Sign..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
1 juli at 18:10 -
6012 LITOGRAPH IN C..
Frédéric Iriarte (b. 1963). Signed, numbered 81/19..//
Auction ends
in a week
1 juli at 18:49 -
5142 LITOGRAPH IN C..
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sweden. Utsikt..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
1 juli at 19:08