KONST / Litografier / Färglitografi 14908004
nr 1490 8004
Folke Lind
(f. 1931), Sverige
Pilgrimsfalk. Signerad, daterad -82. Numrerad 133/270. Färglitografi. Bildmått: 67x47 cm, yttermått inklusive ram: 76x56cm
Folke Lind, svensk målare och tecknare född 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 september 2022
kl 19:10:17
29/8 20:37:25