KONST / Litografier / Färglitografi 14808220
nr 1480 8220
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Esaias Thorén (1901-1981). Signerad, numrerad 222/250, daterad 80. Färglitografi, bildmått: 17x25 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 20:12:30
31/7 22:09:57
300 kr
1/8 18:42:13
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén