![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 16185360
*
nr 1618 5360
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 81/110. Färglitografi, bildmått: 78x57 cm, yttermått inklusive ram: 99x74 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 19:46:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 18:03:58
1
1.000 kr
6/5 00:44:09
2
350 kr
6/5 00:44:09
1
400 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:20
2
450 kr
6/5 00:44:20
1
500 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:22
2
600 kr
6/5 00:44:22
1
700 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:25
2
800 kr
6/5 00:44:25
1
900 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:27
2
1.000 kr
6/5 00:44:27
1
1.000 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49
*
Erland Cullberg
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Läs om budbetjänten
nr 1618 5360
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 81/110. Färglitografi, bildmått: 78x57 cm, yttermått inklusive ram: 99x74 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/5 18:03:58 | 1 | 1.000 kr |
6/5 00:44:09 | 2 | 350 kr |
6/5 00:44:09 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/5 00:44:20 | 2 | 450 kr |
6/5 00:44:20 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
6/5 00:44:22 | 2 | 600 kr |
6/5 00:44:22 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
6/5 00:44:25 | 2 | 800 kr |
6/5 00:44:25 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
6/5 00:44:27 | 2 | 1.000 kr |
6/5 00:44:27 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
6/5 00:44:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49