KONST / Litografier / Färglitografi 8527409
*
nr 852 7409
Enrico Baj
(1924-2003), Italien
Färglitografi , Enrico Baj (1924-2003), 220/250, motivets mått: 60x67
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2013
kl 19:52:49
- Budhistorik
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Enrico Baj
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Läs mer om Enrico Baj
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enrico baj europa färglitografi grafik italien italiensk litografi litografier litografiskt blad sydeuropa
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Enrico Baj
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Läs mer om Enrico Baj
nr 852 7409
Enrico Baj
(1924-2003), Italien
Färglitografi , Enrico Baj (1924-2003), 220/250, motivets mått: 60x67
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2013 |
- Budhistorik
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Enrico Baj
Enrico Baj, italiensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.Läs mer om Enrico Baj
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enrico baj europa färglitografi grafik italien italiensk litografi litografier litografiskt blad sydeuropa
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12