KONST / Litografier / Färglitografi 8616008
*
nr 861 6008
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi , Endre Nemes (1909-1985), 29/150, motivet: 23x17
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 18:19:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 17:19:11
1
500 kr
25/11 15:29:01
2
900 kr
25/11 15:46:14
1
700 kr
25/11 15:46:28
1
1.000 kr
25/11 16:49:43
2
1.300 kr
25/11 17:02:11
1
1.200 kr
25/11 17:02:36
1
1.500 kr
25/11 18:10:11
2
1.600 kr
25/11 18:14:35
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Läs mer om Endre Nemes
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: endre nemes färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46
-
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03
-
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45
-
3036 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16
*
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Läs mer om Endre Nemes
nr 861 6008
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi , Endre Nemes (1909-1985), 29/150, motivet: 23x17
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 17:19:11 | 1 | 500 kr |
25/11 15:29:01 | 2 | 900 kr |
25/11 15:46:14 | 1 | 700 kr |
25/11 15:46:28 | 1 | 1.000 kr |
25/11 16:49:43 | 2 | 1.300 kr |
25/11 17:02:11 | 1 | 1.200 kr |
25/11 17:02:36 | 1 | 1.500 kr |
25/11 18:10:11 | 2 | 1.600 kr |
25/11 18:14:35 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Endre Nemes
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: endre nemes färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46 -
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16 -
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03 -
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45 -
3036 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16