KONST / Litografier / Färglitografi 14222097
nr 1422 2097
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad Hc 8/40. Färglitografi, bildmått: 45x55, yttermått inklusive ram: 73x82 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:53:57
25/9 17:05:51
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm