KONST / Litografier / Färglitografi 14556395
nr 1455 6395
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Signerad, numrerad 365/365, Skeppsbron. Färglitografi, bildmått: 41x74, yttermått inklusive ram: 57x90 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 21 mars 2022
kl 19:34:55
300 kr
400 kr
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker