KONST / Litografier / Färglitografi 13027043
*
nr 1302 7043
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 256/360, Utsikt från Södermalm, daterad -84. Motivet: 34x50 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:17:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 02:42:14
1
Vinnande bud
- Tema
20 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt från södermalm
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Bruno Karlsson
nr 1302 7043
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 256/360, Utsikt från Södermalm, daterad -84. Motivet: 34x50 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/1 02:42:14 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt från södermalm
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



