ART / Lithographs / Litograph in colors 17412030
nr 1741 2030
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Berta Hansson (1910-1994), Sweden. Cows. Signed, litograph in colors, numbered 91/260. Outer dimensions including frame: 62x77 cm, skadad ram, missfärgningar, missing glass.
LITOGRAPH IN COLORS, Kor. Signerad, färglitografi, numrerad 91/260. Yttermått inklusive ram: 62x77 cm
Condition: skadad ram, missfärgningar, saknar glas
Berta Hansson, Swedish painter, born 1910, dead 1994.
800
SEK 1400
Monday November 17 2025
at 20:22:26
500 kr
700 kr
900 kr
1.300 kr
- Thema-auction
Nov 17
Read more about Grafik
ABC-flickor (Lisa Larson)