KONST / Litografier / Färglitografi 10468365
*
nr 1046 8365
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Bengt Fransson (f. 1935), 355/360, motivet: 49x40
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 19:42:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 19:36:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt fransson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38
*
Bengt Fransson
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
nr 1046 8365
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Bengt Fransson (f. 1935), 355/360, motivet: 49x40
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/7 19:36:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt fransson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38



