KONST / Litografier / Färglitografi 8474058
*
nr 847 4058
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi , Axel Salto (1889-1961), Stilleben, 299/310, motivets mått: 43 x 57
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 20:38:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 23:34:42
1
Vinnande bud
16/9 17:54:17
2
150 kr
16/9 17:55:16
2
300 kr
16/9 17:56:04
2
400 kr
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Axel Salto
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel salto färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Axel Salto
nr 847 4058
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi , Axel Salto (1889-1961), Stilleben, 299/310, motivets mått: 43 x 57
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 23:34:42 | 1 | Vinnande bud |
| 16/9 17:54:17 | 2 | 150 kr |
| 16/9 17:55:16 | 2 | 300 kr |
| 16/9 17:56:04 | 2 | 400 kr |
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.Läs mer om Axel Salto
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel salto färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



