KONST / Litografier / Färglitografi 13439472
nr 1343 9472
Attie Brahme
(1916-2003), Sverige
Färglitografi, Signerad, Mariatorget. Motivet: 35x52 cm, oramat löst blad
Anna-Kristina (Attie) Brahme, svensk bildkonstnär född 1916, död 2003.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:06:31
150 kr
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Attie Brahme
Läs mer om Attie Brahme