KONST / Litografier / Färglitografi 9894036
*
nr 989 4036
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Färglitografi, Alexander Calder (1898-1976), 27/125, motivet: 40x54
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Följerätt
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 20:02:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 19:57:16
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Läs mer om Alexander Calder
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander calder amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Läs mer om Alexander Calder
nr 989 4036
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Färglitografi, Alexander Calder (1898-1976), 27/125, motivet: 40x54
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 8.000 kr |
| Såld: | 5.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 19:57:16 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.Läs mer om Alexander Calder
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander calder amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



