KONST / Litografier / Färglitografi 9917154
nr 991 7154
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), blomsterstilleben, signerad, -48, motivet: 71x50
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
900 kr
måndag 2 november 2015
kl 20:31:50
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
800 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin