ART / Lithographs / Litograph 14456315
*
nr 1445 6315
Honoré Daumier
(1808-1879), Frankrike
eftertryck, Honoré Daumier (1808-1879), France. Signerad i tryck. Image dimensions: 28x21, outer dimensions including frame: 38x29 cm,
LITOGRAPH, eftertryck, Signerad i tryck. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday January 31 2022
at 20:40:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/1 22:18:47
1
200 kr
31/1 20:24:59
2
150 kr
31/1 20:24:59
1
200 kr (Robot)
31/1 20:25:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck europa frankrike fransk franska franskt grafik honoré daumier litografi litografier
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20
-
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:18
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54
*
Honoré Daumier
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Läs om budbetjänten
nr 1445 6315
Honoré Daumier
(1808-1879), Frankrike
eftertryck, Honoré Daumier (1808-1879), France. Signerad i tryck. Image dimensions: 28x21, outer dimensions including frame: 38x29 cm,
LITOGRAPH, eftertryck, Signerad i tryck. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday January 31 2022 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 28/1 22:18:47 | 1 | 200 kr |
| 31/1 20:24:59 | 2 | 150 kr |
| 31/1 20:24:59 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 31/1 20:25:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck europa frankrike fransk franska franskt grafik honoré daumier litografi litografier
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20 -
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:18 -
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54



