KONST / Litografier / Litografi 7542035
*
nr 754 2035
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Litografi, Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 88x62
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 18:49:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 18:01:56
1
300 kr
21/4 17:19:23
2
150 kr
21/4 17:19:50
2
250 kr
21/4 17:20:26
2
500 kr
23/4 18:44:52
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon grafik konstnärens exemplar litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Curt Hillfon
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
nr 754 2035
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Litografi, Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 88x62
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/4 18:01:56 | 1 | 300 kr |
| 21/4 17:19:23 | 2 | 150 kr |
| 21/4 17:19:50 | 2 | 250 kr |
| 21/4 17:20:26 | 2 | 500 kr |
| 23/4 18:44:52 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon grafik konstnärens exemplar litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



