KONST / Litografier / Linoliumtryck 8078149
nr 807 8149
Palle Nielsen
(1920-2000), Danmark
Linoliumtryck , på rispapper, 3 st, Palle Nielsen, 50-tal, motivets mått: 18x25 +
Palle Louis Nielsen, dansk tecknare och grafiker född 1920, död 2000.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
måndag 11 februari 2013
kl 18:32:08
800 kr
Palle Nielsen
Läs mer om Palle Nielsen