KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Linoleumsnitt 17025100
nr 1702 5100
Erik Wessel-Fougstedt
(1915-1990), Sverige
Linoleumsnitt, Motiv från London. Signerad, numrerad 154/260. Bildmått: 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 31x37 cm
Erik Olof Wessel Fougstedt, svensk målare född i Paris 1915, död 1990.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 maj 2025
kl 19:08:48
19/5 19:03:48
Erik Wessel-Fougstedt
Läs mer om Erik Wessel-Fougstedt