KONST / Skulptur & konsthantverk / Linneservetter 15779064
nr 1577 9064
Linneservetter
2 st, 1700-tal, Flors Linnemanufaktur i Hälsingland, vävda till Adolf Fredrik och Lovisa Ulrika 1750, monogram i hörn, 99x85 cm
Kondition: slitage, fläckar, hål, broderat/märken efter monogram
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.000 kr
tisdag 14 november 2023
kl 01:52:16