KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 11554495
nr 1155 4495
Stefan Johansson
(1876-1955), Sverige
Blyertsteckning, Porträtt. Förlaga till porträttet "Druvan" i Värmlands Museum, avbildad i boken om Stefan Johansson, sid 91. Signerad. 39x33
Stefan Johansson, svensk bildkonstnär född 1876, död 1955.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
6.600 kr
måndag 15 januari 2018
kl 20:26:13
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
4.200 kr
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
6.000 kr
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
5.800 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.000 kr (Budbetjänt)
6.200 kr
6.400 kr
Stefan Johansson
Läs mer om Stefan Johansson