KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 16636170
nr 1663 6170
Ilmari Kaijala
(1886-1944), Finland
Blyerts, Kvinna i soffa. Signerad, daterad September 1910. Blyrets, 30x22 cm, yttermått inklusive ram: 34x26 cm
Ilmari Kaijala, finländsk bildkonstnär född 1886, död 1944.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 2 december 2024
kl 19:24:07
150 kr
Ilmari Kaijala
Läs mer om Ilmari Kaijala