KONST / Litografier / Grafiskt blad 7437026
*
nr 743 7026
Max Walter Svanberg
(1912-1994), Sverige
Grafiskt blad, Max Walter Svanberg (1912-1994), "Oförnuftets stjärnor" 186/235, motivets mått: 50 x 37
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:33:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 07:57:01
1
100 kr
20/2 16:27:57
2
150 kr
20/2 18:37:55
3
250 kr
22/2 18:52:40
4
250 kr
22/2 18:53:10
4
350 kr
25/2 14:01:02
5
400 kr
26/2 13:07:53
6
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Max Walter Svanberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafiskt blad litografier max walter svanberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6434 Färglitografi
Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:19
*
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Max Walter Svanberg
nr 743 7026
Max Walter Svanberg
(1912-1994), Sverige
Grafiskt blad, Max Walter Svanberg (1912-1994), "Oförnuftets stjärnor" 186/235, motivets mått: 50 x 37
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 07:57:01 | 1 | 100 kr |
20/2 16:27:57 | 2 | 150 kr |
20/2 18:37:55 | 3 | 250 kr |
22/2 18:52:40 | 4 | 250 kr |
22/2 18:53:10 | 4 | 350 kr |
25/2 14:01:02 | 5 | 400 kr |
26/2 13:07:53 | 6 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Max Walter Svanberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafiskt blad litografier max walter svanberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6434 Färglitografi
Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:19