ÖVRIGT / Speglar / Ram 10667409
*
nr 1066 7409
Ram
sengustaviansk, omkring 1800, med spegelglas, Förgylld, 71x57
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2016
kl 20:36:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 15:14:09
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram sengustaviansk spegelglas speglar
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8342 Bålskål
Imaridekor. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
*
Ram
nr 1066 7409
Ram
sengustaviansk, omkring 1800, med spegelglas, Förgylld, 71x57
| Utrop: | 2.600 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/10 15:14:09 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram sengustaviansk spegelglas speglar
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8342 Bålskål
Imaridekor. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55 -
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40



