KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning / collage 17422023

nr 1742 2023

James Coignard

(1925-2008), Frankrike

Etsning / collage, Signerad, numrerad 43/60, bladets mått: 46x56 cm, yttermått inklusive ram: 53x63 cm

James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 24 november 2025
kl 20:48:59

James Coignard

Läs mer om James Coignard