KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13027014
nr 1302 7014
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 8 st, Stockholmsmotiv, oramade lösa blad, 2 st inramade. Signerad. 15x11-15,5x22.
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 20 januari 2020
kl 19:36:19
100 kr
150 kr
20 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Erik Ekroth
Läs mer om Stockholm
nr 1302 7014
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
måndag 20 januari 2020 |
20 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm