KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14342139

nr 1434 2139

Folke Gullby

(1912-1982), Sverige

Etsningar, 3 st. Torrnål, Signerade. Bildmått: 9x8 + 11x12 + 7x5,5 cm

Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 29 november 2021
kl 20:27:13

29/11 19:13:10 1      Vinnande bud

Folke Gullby

Läs mer om Folke Gullby