KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14653155
nr 1465 3155
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 6/50, daterad -83, "Turistresan III-vid templet". Bildmått: 50x33cm, yttermått inklusive ram: 67x48cm
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:18:15
2/5 07:26:40
Sven Nordqvist
Läs mer om Sven Nordqvist
Sven Nordqvist
Läs mer om Sven Nordqvist
nr 1465 3155
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
måndag 2 maj 2022 |
| 2/5 07:26:40 | 1 | Vinnande bud |
Sven Nordqvist