![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9658487
*
nr 965 8487
Outi Heiskanen
(f. 1937), Finland
Etsning, Outi Heiskanen, 1992, 16/20, motivet: 18x24
Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 18:14:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 19:37:39
1
200 kr
27/5 22:27:01
2
250 kr
29/5 18:23:05
3
300 kr
1/6 14:53:42
4
Vinnande bud
1/6 17:11:14
1
400 kr
1/6 17:11:14
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk outi heiskanen
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
*
Outi Heiskanen
Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 965 8487
Outi Heiskanen
(f. 1937), Finland
Etsning, Outi Heiskanen, 1992, 16/20, motivet: 18x24
Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 19:37:39 | 1 | 200 kr |
27/5 22:27:01 | 2 | 250 kr |
29/5 18:23:05 | 3 | 300 kr |
1/6 14:53:42 | 4 | Vinnande bud |
1/6 17:11:14 | 1 | 400 kr |
1/6 17:11:14 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk outi heiskanen
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54