Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 8939243



*

nr 893 9243


Otto Hesselbom

(1848-1913), Sverige


Otto Hesselbom, signed. 1913, subject: 15x13,


ETCHING (F), Otto Hesselbom, signerad. 1913, motivet: 15x13


Otto Hesselbom, Swedish painter, born 1848, dead 1913.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday May 12 2014
at 18:31:50


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/5 22:08:21 1      Vinnande bud
11/5 19:50:45 2      150 kr
11/5 19:51:57 2      300 kr



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Otto Hesselbom

Otto Hesselbom, Swedish painter, born 1848, dead 1913.

Read more about Otto Hesselbom
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik otto hesselbom svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr