Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11811352



*

nr 1181 1352


Mikael Wahrby

(f. 1952), Sverige


Etsning, 75/90, "Sprickor i Landskap", motivet: 69x43, -90


Mikael Wahrby, svensk grafiker född i Stockholm 1952.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2018
kl 20:06:23


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/5 15:20:40 1      Vinnande bud
7/5 19:41:04 2      150 kr
7/5 19:41:04 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Mikael Wahrby

Mikael Wahrby, svensk grafiker född i Stockholm 1952.

Läs mer om Mikael Wahrby
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael wahrby svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr