KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15103107

nr 1510 3107

Hedvig Malmström

(1927-2022), Sverige

Etsning, "Tranorna". Signerad, numrerad 487/500. Bildmått: 23x29 cm, yttermått inklusive ram: 35x45 cm

Hedvig Malmström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Halmstad 1927, död 2022 i Halmstad.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 12 december 2022
kl 20:56:56

24/11 22:09:35 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Hedvig Malmström

Läs mer om Hedvig Malmström