KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15482005

nr 1548 2005

Gerd Allert

(1940-2010), Sverige

Etsning, Stenar. Signerad, numrerad 40/100, daterad -98. Bildmått: 29x32 cm, yttermått inklusive ram: 59x45 cm

Gerd Allert, svensk textilkonstnär född i Göteborg 1940, död 2010.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 juni 2023
kl 19:51:43

16/6 23:10:28 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Gerd Allert

Läs mer om Gerd Allert