![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11654534
*
nr 1165 4534
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Etsning, Motiv från Wisby, motivet: 39x29
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:12:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 15:04:24
1
100 kr
26/2 20:04:47
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Folke Bülow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar folke bülow grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wisby
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
*
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Folke Bülow
nr 1165 4534
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Etsning, Motiv från Wisby, motivet: 39x29
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 15:04:24 | 1 | 100 kr |
26/2 20:04:47 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Folke Bülow
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar folke bülow grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wisby
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54