KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17377117

nr 1737 7117

Curt Hamne

(f. 1943), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad pt, daterad -79. Bildmått: 22x21 cm, yttermått inklusive ram: 41x39 cm

Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 3 november 2025
kl 18:01:51

Curt Hamne

Läs mer om Curt Hamne