KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17377117
nr 1737 7117
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad pt, daterad -79. Bildmått: 22x21 cm, yttermått inklusive ram: 41x39 cm
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 november 2025
kl 18:01:51
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
Curt Hamne
Läs mer om Curt Hamne