Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 15837187



*

nr 1583 7187


ETCHING

+ copper engraving, 2 pcs, Tire du cabinet de Monsier Le Brun rym: 39x33 cm, Johannes De Vaugirauld, outer dimensions including frame: 49x41 cm,


+ KOPPARSTICK, 2 st, Tire du cabinet de Monsier Le Brun rym: 39x33 cm, Johannes De Vaugirauld, yttermått inklusive ram: 49x41 cm. Ej signerad


Estimate:

600

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday December 4 2023
at 18:33:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/11 16:03:15 1      Vinnande bud
30/11 12:15:40 2      150 kr
30/11 12:15:40 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad etsning etsningar grafik gravyr kopparstick
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr