ART / Etchings etc / Etching 16406113
nr 1640 6113
Bror Marklund
(1907-1977), Sverige
Bror Marklund (1907-1977), Sweden. Ur serien "gycklare årsta torg". Signed, ej numrerad. Image dimensions: 20x20 cm, outer dimensions including frame: 36x31,
ETCHING, Ur serien "gycklare årsta torg". Signerade, ej numrerad. Bildmått: 20x20 cm, yttermått inklusive ram: 36x31 cm
Bror Marklund, Swedish artist, born 1907, dead 1977.
1500
SEK 1000
Monday September 2 2024
at 18:35:30
2/9 18:29:07
Bror Marklund
nr 1640 6113
Bror Marklund
(1907-1977), Sverige
| Estimate: | 1500 |
| Sold: | SEK 1000 |
Monday September 2 2024 |
| 2/9 18:29:07 | 1 | Vinnande bud |