KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17212100
nr 1721 2100
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Etsning, Kvinna med luta. Signerad, daterad 1918. Bildmått: 26x14,5, yttermått inklusive ram: 51x38 cm
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 1 september 2025
kl 20:32:41
200 kr
250 kr
300 kr
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert
nr 1721 2100
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
måndag 1 september 2025 |
Axel Wallert