KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17212100

nr 1721 2100

Axel Wallert

(1890-1962), Sverige

Etsning, Kvinna med luta. Signerad, daterad 1918. Bildmått: 26x14,5, yttermått inklusive ram: 51x38 cm

Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 1 september 2025
kl 20:32:41

Axel Wallert

Läs mer om Axel Wallert