Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 17223216



*

nr 1722 3216


ETCHING

Axel Fridell (1894-1935), Sweden. Signed, "Pälsen", (Ingrid Fridell). Image dimensions: 24x18,


Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad, "Pälsen", (Ingrid Fridell). Bildmått: 24x18 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday September 8 2025
at 19:02:32


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/9 21:16:34 1      300 kr
4/9 21:23:01 2      500 kr
7/9 17:16:17 1      400 kr
7/9 17:16:18 2      450 kr (Robot)
7/9 17:16:22 1      500 kr
7/9 17:16:22 2      500 kr (Robot)
7/9 17:20:57 1      Vinnande bud
8/9 18:56:09 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik ingrid fridell sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr