KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14278234

nr 1427 8234

Albert Engström

(1869-1940), Sverige

Etsning, Dalecarlo, strix. Signerad. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 56x42 cm

Kondition: skadad

Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.

Utrop:

400 kr

Såld:

200 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 18:16:33

Albert Engström

Läs mer om Albert Engström