KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 9195030
*
nr 919 5030
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 19:41:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 13:36:12
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Roger Risberg
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
nr 919 5030
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/10 13:36:12 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1956, död 2011.Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



