KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 15196114
nr 1519 6114
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Teckningar, 3 st, Varav 1 signerad, yttermått inklusive ram: 34x19-42x32 cm
Kondition: ramarena med slitage och skador
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 30 januari 2023
kl 20:12:55
30/1 17:59:09
- Klassiska
30 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert